Resimli Yazdır - Resimsiz Yazdır

Özerdem Mensucat Sanayi ve Ticaret A.ş.


Organize Sanayi Bölgesi
101. Cadde No:43/45
Uşak

Tel: 0 276 266 72 46     
Faks: 0 276 266 72 50
www.aran.com.tr

Biz Kimiz
Özerdem Mensucat San. ve Tic. A.Ş. , mazisi 1982 yılına dayanan köklü bir kuruluştur. O yıllarda Aran Mensucat San. ve Tic.A.Ş. adıyla, iplik ve battaniye üretimi yapan bir firma olarak kurulan şirket, son üretim teknikleri ve teknolojileri kullanılarak alanında önde gelen firmalardan biri olarak gelişimini sürdürmüştür. Aran Mensucat San. ve Tic. A.Ş. , tüm dünyada battaniye pazarına daha fazla hakim olmak hedefiyle Erdemoğlu Holding’le 2008’de başlayan birleşme sürecini 2009’da tamamlayarak Özerdem Mensucat San. ve Tic. A.Ş. adını almıştır.
Yerel pazara hakim olmakla birlikte; yakın coğrafyadaki avrupa, orta doğu, körfez ülkeleri ve kuzey afrika ülkeleri firmanın battaniye ihracatının öncü ülkeleri olup bu pazarlarda ve, ihracat ağının tüm dünyaya ulaşabilmesi bakımından da önemli bir fırsat yaratmaktadır.

Ağırlıklı olarak vizon battaniye grubuna ait olan pazar payına, son yıllarda ev tekstili ürün grubuna ait olan yatak örtüsü, yorgan, uyku seti ; halı; paspas vb. ürünler de eklenerek ürün gamının genişlemesini sağlamıştır.

Yeni yapılan yatırımlar ile de daha önce sadece yurtdışından %100 Polyester olarak getirilen; hem battaniye hemde tekstilin bir çok farklı sektüründe malzeme olarak kullanılan hafif ve düşük hav boyuna sahip kumaş üretimi devreye girmiş ve yaptığı yatırımlar ile toplam 100.000m2 kapalı alana ve 1300 çalışana ulaşmıştır.

Polyester hameddesinin dünyada üretim ve tüketiminin giderek arttığını öngören şirketimiz bu hammedeyi ileriye dönük bütün yatırımlarında stratejik hamadde olarak görmektedir. Aylık 2000 Ton iplik tüketimi ile 15.000 adet/gün battaniye adedine ilaveten 20.000 m2/gün Polyester kumaş ve 20.000m2/gün halı üretebilecek noktaya gelmiştir.

Markaları arasında, Merinos, Aran, Dinarsu, Padişah, Armada, Aksu gibi geçmişi çok güçlü olan isimler bulunan firma; aynı zamanda dünya çapında önde gelen tüm markalara da üretimler yapmakta yaptığı işte en güçlü olmayı, en önde olmayı hedef alan bir yapılanma anlayışı ile başarılarını sürdürmektedir.

Üretimden satışa arttırılmış kapasite ve ürün çeşitliliği ile Özerdem Mensucat, yeni yatırımları ile sürekli istihdam artışı sağlamakta Türkiye’de ilk 500 firma arasında bulunmaktadır.


O_zerdemBizle iletişime geçmek için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz:

İsminiz:

E-Posta Adresiniz:

Konu:

Mesajınız:

Bu sayfa www.ilinizinrehberi.com tarafından hazırlanmıştır.